Brăilenii au tranşat partida din prima repriză | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Brăilenii au tranşat partida din prima repriză

În condiţiile în care doar primele trei clasate mai au pentru ce se zbate în acest final de retur în seria Est a Ligii a II-a, meciul de la Brăila a fost doar unul asemănător partidelor amicale.
Firesc, pentru că au jucat pe teren propriu, brăilenii şi-au dorit o victorie de palmares şi ea a început să se contureze încă din minutul al 3-lea, atunci când Stelian Nicoliţă a marcat şi le-a adus în avantaj pe gazde.
Putea fi 2-0 în minutul 12, numai că mingea şutată de Prodan a trecut peste transversală, însă în minutul următor Puşcaşu a fost omul potrivit la locul potrivit şi a reluat în plasă mingea respinsă greşit de portarul formaţiei CS Otopeni - min. 13: 2-0.
Până la pauză brăilenii au mai înscris de două ori, în minutul 26, prin Prodan, după o pasă cu capul a lui Câmpeanu şi scorul a devenit 3-0 pentru gazde, iar servantul de la acest gol, Câmpeanu, a stabilit scorul final al partidei, 4-0 pentru CF Brăila în minutul 44.
În repriza a doua, una anostă, fiecare echipă a ratat câte o ocazie de gol, gazdele prin Moise (76), oaspeţii prin Serediuc, mingea şutată de jucătorul de la CS Otopeni nimerind bara porţii lui Bucuroiu.
Astăzi, la prânz, lotul echipei CF Brăila va pleca spre Tulcea. Pentru partida de sâmbătă, cu Delta, Viorel Ion nu poate conta pe patru jucători: Pălimaru, Călin, Voicu şi Gabriel Ion, toţi fiind accidentaţi.

CF Brăila: Bucuroiu - Bosoi, Ivan, Vlaicu, Necoară - S. Nicoliţă, Otvoş, Puşcaşu (min. 73: Pânzaru), Pungă - Prodan (min. 65: Moise), Câmpeanu (min. 87: Dăniţă).