Bucurestenii s-au impus la pas | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Bucurestenii s-au impus la pas

Cu toate ca mai sint destule etape de disputat si orice se poate intimpla, Viitorul a inceput meciul cu Juventus cu echipa a doua si rezultatele nu au asteptat prea mult sa apara. Nimeni dintre spectatorii prezenti la stadionul din Insuratei nu a inteles de ce gazdele au tratat jocul cu o foarte mare lejeritate.
Daca nu a intilnit oprelisti, Juventus a deschis scorul in minutul 8 prin Claudiu Tudor, insa gazdele au egalat dupa numai patru minute, Bratosin a sutat la poarta, goal-keeperul bucurestean a respins in fata si Gatiu a marcat pentru 1-1.
La acest scor Bratosin a trimis mingea in bara transversala, iar Gatiu a sutat razant cu stilpul din stinga al portii lui Tudor.
Oaspetilor li s-a mai dat o sansa, cind Coman a marcat in propria poarta, dupa care bucurestenii au insistat in continuare si pina la pauza au mai inscris o data prin Claudiu Tudor.
La citeva minute de la reluare Grigore a scapat singur cu Tudor si a marit la trei diferenta de goluri in favoarea oaspetilor, pentru ca in minutul 65 Calintaru sa inscrie cel de-al cincilea gol al echipei Juventus si soarta partidei era deja jucata.
Pentru impresie artistica Viitorul Insuratei a fortat spre finalul partidei si a mai marcat de doua ori.
In minutul 71 Balta a primit o pasa de la Vioreanu, l-a driblat si pe portarul bucurestean apoi a trimis mingea in plasa dupa care a urmat o centrare a lui Musat, iar juniorul State a marcat ultimul gol al intilnirii.
In repriza a doua la gazde au intrat titularii, Bogdan, Tanase si Musat, insa soarta partidei era deja stabilita de insusi modul in care antrenorii echipei gazda au conceput strategia pentru acest joc.

Viitorul Insuratei: Tudor - Matei, Cheles, Coman, Mirgoace - State, Vioreanu, Preda, Bratosin - Gatiu, Balta.

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate. Pentru a avea acces la comentarii si a putea comenta trebuie sa fiti logati in disqus.com / facebook.com / google.com / twitter.com in browserul in care accesati site-ul nostru.

• Director general: Monica Paraschiv

• Director: Silvia Preda

• Şef departament publicitate: Sorin Preda

• Redactor Şef: Florentin Coman

• Redactor Şef Adjunct: Ionuţ Condoliu

• Adresa: Brăila, Str. Mihai Eminescu, nr. 56, etaj 2
  • Telefon: 0239-611053, 0740-080289
  • E-mail: redactie@obiectivbr.ro