Conpet a pierdut, 2-3, jocul cu CS Afumati si a retrogradat | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Conpet a pierdut, 2-3, jocul cu CS Afumati si a retrogradat

Conpet Ciresu a încheiat returul cu o înfrângere, 2-3, pe teren propriu în partida cu CS Afumati, astfel ca la finalul sezonului ocupa unul dintre cele doua locuri retrogradabile în clasamentul special.
Antrenorul principal, Vasile Darie, spune ca, desi conform regulamentului, echipa a retrogradat, sunt sanse 100% ca ea sa evolueze în Liga a III-a si în sezonul urmator.
"Sunt multe formatii care s-au retras, echipele care urmau sa vina în seria noastra din esalonul superior, FC Snagov si Victoria Branesti, s-au desfiintat asa ca nu ne facem griji, Conpet ramâne în Liga a III-a", a spus la finalul jocului Vasile Darie.
Formatia din Ciresu a deschis scorul în minutul 12, prin Andrei Craciun si visul elevilor lui Darie si Ivan de a obtine un rezultat bun la ultimul meci din acest campionat parea a prinde contur.
A venit însa minutul 26, când oaspetii au beneficiat de un penalty, Tudor a avut o interventie foarte buna si a trimis în corner mingea sutata de la punctul cu var de Vlada numai ca, dupa câteva secunde, Mogos a înscris si a stabilit scorul primelor 45 de minute, 1-1.
La reluare, Craciun a avut din nou o sansa de gol, dar nu a profitat de ea dupa care a urmat o perioada buna a formatiei vizitatoare în care Vlada a realizat "dubla" si CS Afumati conducea cu 3-1 în minutul 74.
Gazdele au reusit sa reduca din diferenta, dupa un penalty transformat de Olenic, însa nu au obtinut si remiza mult dorita pentru ca Andrei Craciun si Olenic au ratat din situatii bune, pe finalul întâlnirii.
Conpet: Tudor - Grozea (min. 71: Baciu), Olenic, Preda, Cotiga - Perca, Costache, Dima - Stoian (min. 75: Mirescu), Craciun, Oprea.

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate. Pentru a avea acces la comentarii si a putea comenta trebuie sa fiti logati in disqus.com / facebook.com / google.com / twitter.com in browserul in care accesati site-ul nostru.

• Director general: Monica Paraschiv

• Director: Silvia Preda

• Şef departament publicitate: Sorin Preda

• Redactor Şef: Florentin Coman

• Redactor Şef Adjunct: Ionuţ Condoliu

• Adresa: Brăila, Str. Mihai Eminescu, nr. 56, etaj 2
  • Telefon: 0239-611053, 0740-080289
  • E-mail: redactie@obiectivbr.ro