Derby-ul etapei s-a terminat indecis: Rapid a remizat cu FC Vaslui, scor 2-2 | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Derby-ul etapei s-a terminat indecis: Rapid a remizat cu FC Vaslui, scor 2-2

Pentru FC Vaslui a înscris Wesley '31, '48. La meci au asistat doar 5.000 de spectatori. Portarul Dănuţ Coman, integralist la FC Vaslui, a fost înjurat şi fluierat de suporterii Rapidului pe tot parcursul partidei.
Tot duminică seara, formaţia Oţelul Galaţi a învins, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-0), echipa CSMS Iaşi. Pentru CSM Iaşi a marcat Ionescu '60, în timp ce pentru Oţelul au înscris Iorga '50 (penalti) şi Viglianti '80.
În minutul 59, fanii Oţelului au încercat să spargă blocajul forţelor de ordine, moment în care suporterii ieşeni au fugit spre galeria gălăţenilor, fiind opriţi însă de jandarmi.
La rândul său, formaţia Astra Ploieşti a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (2-1), echipa Gloria Bistriţa, golurile învingătorilor fiind marcate de Fatai '4, '10. Pentru Gloria Bistriţa a înscris Predescu, în minutul 31.

Rezultate din prima etapă a Ligii I

Vineri
Pandurii Târgu Jiu - Universitatea Cluj 6-2
Au marcat: Ibeh '11, '23, Viera '15, Răduţ '66 (penalti), Matulevicius '76, Boutadjine '85 / Pătraşcu '43, Păcurar '75
Au marcat: Pancu '45, Teixeira '83 / Wesley '31, '48

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate. Pentru a avea acces la comentarii si a putea comenta trebuie sa fiti logati in disqus.com / facebook.com / google.com / twitter.com in browserul in care accesati site-ul nostru.

• Director general: Monica Paraschiv

• Director: Silvia Preda

• Şef departament publicitate: Sorin Preda

• Redactor Şef: Florentin Coman

• Redactor Şef Adjunct: Ionuţ Condoliu

• Adresa: Brăila, Str. Mihai Eminescu, nr. 56, etaj 2
  • Telefon: 0239-611053, 0740-080289
  • E-mail: redactie@obiectivbr.ro