Gazdele au tratat cu indiferenta partida cu dobrogenii | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Gazdele au tratat cu indiferenta partida cu dobrogenii

Viitorul a jucat doar o repriza si la pauza putea avea avantaj de un gol pentru ca raportul ocaziilor din prima parte a jocului a fost de 2-1 in favoarea gazdelor.
Dobrogenii puteau deschide scorul inca din minutul 12, insa mingea sutata de Borza a lovit bara portii aparate de Tudor, dar si gazdele puteau inscrie de doua ori, prima data in minutul 21, cind Tanase a ramas singur cu portarul dobrogean si a incercat un lob de efect, insa mingea a fost respinsa in extremis de goal keeper-ul echipei CS Ovidiu. Zece minute mai tirziu, pe contraatac, Balta a trecut de doi adversari, a sutat de la marginea careului mare insa mingea a trecut pe linga tinta.
In repriza a doua gazdele au fost de nerecunoscut. Formatia din Insuratei nu a mai incercat sa ameninte poarta adversa, iar defensiva a lasat spatii mari de manevra atacantilor echipei vizitatoare astfel ca in minutul 61 s-a deschis scorul. Borza a initiat o actiune pe partea dreapta, a patruns in careu si a sutat fara sperante pentru Tudor, 0-1.
Dupa numai noua minute, CS Ovidiu a lansat un nou contraatac pe partea stinga de aceasta data, iar Leonte a inscris pentru 0-2.
Ultimul gol al partidei l-a marcat Pantelie, cu un sut plasat din interiorul careului si CS Ovidiu a cistigat la un scor de forfait.
Oaspetii puteau insa sa-si dubleze avantajul in repriza a doua, insa Borza nu a reusit de doua ori, in situatie de unu la unu cu Tudor sa trimita mingea in plasa, iar Leonte a preferat un sut de la marginea careului si a trimis mingea pe linga poarta gazdelor.

Viitorul: Tudor - Cheles, Musat, Coman, Bogdan - Matei (min. 72: Calatoaie), Vioreanu, Mirgoace, Bratosin - Tanase (min. 70: Gatiu), Balta.

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate. Pentru a avea acces la comentarii si a putea comenta trebuie sa fiti logati in disqus.com / facebook.com / google.com / twitter.com in browserul in care accesati site-ul nostru.

• Director general: Monica Paraschiv

• Director: Silvia Preda

• Şef departament publicitate: Sorin Preda

• Redactor Şef: Florentin Coman

• Redactor Şef Adjunct: Ionuţ Condoliu

• Adresa: Brăila, Str. Mihai Eminescu, nr. 56, etaj 2
  • Telefon: 0239-611053, 0740-080289
  • E-mail: redactie@obiectivbr.ro