Gloria Movila Miresii a fost premiata de AJF | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Gloria Movila Miresii a fost premiata de AJF

Cu o etapa înainte de turneul play off, Gloria Movila Miresii are asigurat deja locul întâi în prima serie a Ligii a V-a.
Duminica trecuta, în penultima etapa a returului, formatia din Movila Miresii a câstigat la scor, 8-0, partida sustinuta pe teren propriu în compania formatiei Steaua Perisoru.
În fata a peste o suta de spectatori, printre ei fiind si oficialitatile comunei Movila Miresii, echipa gazda, în formula Puiu - D. Ciuperca, Panturu, Ciorasteanu, Alexe - Pascu, Munteanu, Plesa, Balta - Mocanu, Macaru, a început jocul în forta si a obtinut un penalty chiar în minutul 7, însa portarul Sorin Lupsa a parat mingea sutata de Ionut Pascu.
Gazdele au deschis scorul în minutul 19, prin Viorel Munteanu, si pâna la pauza au mai înscris de doua ori prin Mocanu. În repriza a doua, pentru gazde au mai înscris Pascu, Mocanu de trei ori si Sorin Munteanu.
Campioana seriei I a Ligii a V-a, Gloria Movila Miresii, a primit la finalul partidei o cupa, o diploma si un rând de echipament din partea Asociatiei Judetene de Fotbal Braila, festivitatea fiind oficiata de Laurentiu Vargatu, presedintele AJF, si Daniel Deca, vicepresedintele Comisiei Judetene de Arbitri.