Inca o infringere pentru gruparea din Insuratei | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Inca o infringere pentru gruparea din Insuratei

Cu toate ca traverseaza o perioada in care are adversare inferioare valoric, tinind cont de pozitia lor din clasament, Viitorul Insuratei se comporta ca o echipa scapata de griji si nu ca una care este mai aproape de retrogradare decit de zona linistita a clasamentului.
Echipa beneficiaza de aportul a doi antrenori, Sandu Minciu si Nicu Pascu, dar pe teren nu se exprima conform asteptarilor si mai ales situatiei financiare bune de care beneficiaza, astfel ca numai datorita jocului rezultatelor se afla in afara zonei "nisipurilor miscatoare", altfel era de mult in coada clasamentului.
Vinerea trecuta, Viitorul a evoluat la Aversa, echipa de pe penultimul loc, insa jucatorii lui Minciu si Pascu s-au evidentiat numai la capitolul indisciplina si ca sa nu treaca vreo etapa in care sa nu aiba jucatori eliminati, a iesit la rampa Vioreanu, care a primit doua cartonase galbene si a parasit terenul de joc mai repede decit colegii lui.
Jucatorii din Insuratei nu au evoluat cu ambitie si determinare la Aversa, grupare care avea doar 13 puncte inaintea meciului direct si firesc, era deja retrogradata si au pierdut la scor.
Oaspetii au deschis scorul in minutul 2, prin Tanase si sansa parea sa le surida, numai ca in minutul 20, Musat si-a aratat muschii, l-a faultat grosolan in careu pe Trandafir si Fisie a transformat penalty-ul acordat gazdelor, relansind astfel meciul.
Tanase a ratat apoi de la patru metri singur cu portarul advers, l-a imitat si Berceanu, tot la acest scor si cum ocaziile se razbuna, in minutul 35 Aversa a punctat din nou si a plecat cu un avantaj de un gol la cabine.
Mijlocasii gazdelor au profitat de forma foarte slaba a lui Calatoaie, mingea a ajuns in careul oaspetilor si A. Ionita a marcat pentru 2-1.
Si in repriza a doua Viitorul a mai trecut pe linga trei patru situatii de a inscrie, insa jucatorii ajunsi la finalizare erau cu gindul in alta parte si oaspetii nu au putut sa egaleze.
Cu cinci minute inainte de finalul meciului, Aversa a mai lovit o data prin Trandafir si a obtinut o victorie meritata in fata unei echipe aflate in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Vioreanu.

Viitorul: Constandache - Matei, Musat, Paraschiv, Calatoaie - State (min. 80: Preda), Vioreanu, Berceanu, Bratosin - Gatiu (min. 81: Coman), Tanase.