Lidera s-a impus fără probleme la Însurăţei | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Lidera s-a impus fără probleme la Însurăţei

Gazdele au trecut pe lângă deschiderea scorului în minutul 15, când Baicu l-a driblat pe Mustaţă, a centrat în careul oaspeţilor şi, de la 6 m, Băndărică a trimis mingea peste transversală.

Până la pauză însă bucureştenii au tranşat jocul în favoarea lor. Rusu a deschis scorul în minutul 35, după care, cu patru minute înainte de finalul primei reprize Marius Albu a marcat pentru 0-2, după o centrare a lui Străilă.

Gazdele au mai avut o şansă de a periclita poarta bucureşteană însă mingea şutat de Paraschiv a trecut la o palmă de ţintă.

Formaţia din Însurăţei a dominat în prima parte a reprizei a doua şi au irosit două situaţii bune prin Huţu (min. 53) şi Muşat (min. 55) însă mai periculoase au fost acţiunile de contraatac ale oaspeţilor care ar fi putut marca încă de două ori.

Rusu a lobat mingea peste Tunea, dar şi peste transversala porţii acestuia, iar în minutul 82, mingea şutată de Albu a fost degajată de pe linia porţii de Cheleş.

"Toţi cei care au intrat în teren au evoluat cu o mare ambiţie, organizarea jocului a fost bună, însă greşelile de marcaj au fost decisive în stabilirea scorului final", a declarat la finalul partidei Ionel Iuga.

Viitorul: Tunea - Cheleş, Moroianu, Paraschiv, A. Coman - Baicu, Vioreanu, Bratu (min. 46: Matei), Cotigă (min. 55: Vasilache) - Huţu (min. 80: Lupaşcu), Băndărică (min. 60: Harabagiu).

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate. Pentru a avea acces la comentarii si a putea comenta trebuie sa fiti logati in disqus.com / facebook.com / google.com / twitter.com in browserul in care accesati site-ul nostru.

• Director general: Monica Paraschiv

• Director: Silvia Preda

• Şef departament publicitate: Sorin Preda

• Redactor Şef: Florentin Coman

• Redactor Şef Adjunct: Ionuţ Condoliu

• Adresa: Brăila, Str. Mihai Eminescu, nr. 56, etaj 2
  • Telefon: 0239-611053, 0740-080289
  • E-mail: redactie@obiectivbr.ro