Victoria Traian - la un pas de barajul de promovare în Liga a III-a | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Victoria Traian - la un pas de barajul de promovare în Liga a III-a

Primele doua clasate au obtinut victorii, lidera Fortino a câstigat cu 4-0 disputa de pe stadionul "Stefan Vrabioru" cu Dunarea Gropeni, iar Victoria Traian s-a impus cu 2-0, în minutele de prelungire ale reprizei a doua, în deplasare la Viitorul Galbenu, gratie reusitelor lui Stan si Marius Iorga. Astfel ca penultima etapa a rezolvat în mare masura problema campioanei Ligii a IV-a brailene. Cu o etapa înainte de finalul sezonului 2011-2012, Fortino este pe primul loc, gratie unui golaveraj superior, însa sansele cele mai mari de a accede la barajul de promovare în Liga a III-a le are Victoria Traian, care a câstigat ambele derby-uri cu formatia din Ianca.
FC Tufesti, pentru care Fanel Ghioca a realizat un hat-trick, si-a încheiat cu o victorie la scor seria meciurilor de pe teren propriu, 4-1, în disputa cu Vointa Visani.
Surpriza penultimei runde s-a înregistrat la Faurei, acolo unde formatia gazda, CS Faurei, s-a înclinat, 2-3, în fata nou promovatei Voinaa Sutesti. Tot la capitolul surprize poate intra si remiza, 2-2, dintre Vointa Gaiseanca si Victoria Cazasu.
La Chiscani, Sportul a câstigat la "masa verde" jocul de pe teren propriu cu Victoria Dedulesti, pentru ca formatia vizitatoare nu s-a prezentat.