Victorie la scor în Crâng | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Victorie la scor în Crâng

Partida din Crâng a început în nota de dominare a brailenilor, dar Stelian Nicolita (min 9) nu a stiut sa profite de centrarea lui Câmpeanu.
Replica gazdelor a venit dupa zece minute, dar Bucuroiu a reusit, in extremis, sa degajeze mingea din fata lui Iordache.
Elevii lui Vioara au fost mai periculosi în faza de atac, iar fazele din minutul 32, când Murdarea a reusit sa evite golul dupa o lovitura de colt executata de Necoara si cea în care Bosoi (min. 34) a sutat pe lânga poarta, au prefatat deschiderea scorului.
În minutul 36 brailenii au beneficiat de un corner, cel mai bun jucator al CF-ului din ultimele etape, Necoara, a centrat perfect, iar capitanul Bosoi a trimis, cu latul la coltul lung si era 1-0 pentru oaspeti.
Bucuria brailenilor a durat doar doua minute pentru ca, dupa o actiune personala a lui Iordache, la care defensiva oaspete a fost spectatoare, Gomis a stabilit scorul primei reprize, 1-1.

Brailenii s-au dezlantuit în repriza a doua

În repriza a doua, pe teren a fost o singura echipa, CF Braila. Cu lectia bine învatata la pauza, oaspetii au preluat conducerea dupa un gol înscris cu capul de Câmpeanu, coautor fiind Necoara, iar în minutul 64 rolurile s-au schimbat, Câmpeanu a fost cel care a obtinut un penalty, dupa un fault al lui Sârbu, iar specialistul fazelor fixe de la CF Braila, Cosmin Necoara, a marcat pentru 1-3. Tot Necoara (min. 70) a marit la trei, 1-4, avantajul oaspetilor si partida era jucata.
Brailenii au mai înscris o data prin Moise, cu doua minute înainte de finalul partidei si astfel CF Braila a încheiat turul cu o victorie la scor în fata unei formatii resemnate cu gândul retrogradarii.

CF Braila: Bucuroiu - Bosoi, Danita, Calin, B. Dumitru - Necoara (min. 80: Boboc), Otvos, Puscasu, Voicu (min. 50: Punga) - Câmpeanu, S. Nicolita (min. 50: Moise).