Al treilea succes pentru baschetbaliştii de la Cuza Sport | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Al treilea succes pentru baschetbaliştii de la Cuza Sport

Baschetbaliştii de la Cuza Sport Brăila pregătiţi de Mircea Totolici au obţinut cea de-a treia victorie, a doua în deplsarare, din acest început de campionat al Ligii I. Cu toate că brăilenilor le-au lipsit trei titulari, Panţuru, Golat şi Stanciu, aceştia s-au impus la un punct în primul sfert, 12-11 apoi, cu moralul ridicat oaspeţii au câştigat la scor, 24-10 cel de-al doilea sfert. După pauza mare elevii lui Totolici au jucat la fel de eficient şi s-au impus din nou la o diferenţă categorică, 33-13, în actul al treilea. Ultimul sfert a fost adjudecat cu 24-19 de piteşteni însă Cuza Sport a câştigat întâlnirea la o diferenţă de 30 de puncte.
"Nu a fost un meci uşor dar ne-am concentrat, am tratat adversara cu atenţie şi am reuşit să ne impunem la o diferenţă de puncte destul de mare. În etapa următoare stăm iar în runda a cincea, vom juca tot în deplasare, adversara noastră urmând a fi Gaz Metan Mediaş", a declarat Mircea Totolici.
Pentru CS Cuza Sport au punctat: Răzvan Ilie 19 puncte, Sorin Diaconu 14, Andrei Ciubotariu 12, Valentin Călin 12, Florin Voiculeţ 11, Cristian Pricop 3, Alexandru Ochi Roşii 5, Ştefan Negoiţă 4, Amen Osayande 3, Dragoş Cristache 2, Sorin Gâscă 2, Răzvan Chiscăneanu 1.

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate. Pentru a avea acces la comentarii si a putea comenta trebuie sa fiti logati in disqus.com / facebook.com / google.com / twitter.com in browserul in care accesati site-ul nostru.

• Director general: Monica Paraschiv

• Director: Silvia Preda

• Şef departament publicitate: Sorin Preda

• Redactor Şef: Florentin Coman

• Redactor Şef Adjunct: Ionuţ Condoliu

• Adresa: Brăila, Str. Mihai Eminescu, nr. 56, etaj 2
  • Telefon: 0239-611053, 0740-080289
  • E-mail: redactie@obiectivbr.ro