Cupa României, faza regională. Victoria Traian s-a impus cu 3-0 în partida cu CS Agigea | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Cupa României, faza regională. Victoria Traian s-a impus cu 3-0 în partida cu CS Agigea

• miercuri, 17 iulie, formația din Traian va juca la Team Săgeata Buzău și dacă nu pierde va disputa finala Regiunii a 7-a a Cupei României, pe teren propriu, cu Voința Cudalbi

Victoria Traian, cu o achiziție foarte bună, cea a lui Andrei Crăciun, a obținut un succes important, 3-0, în partida cu CS Agigea, contând pentru Grupa A, Regiunea a 7-a, a Cupei României.

Prima repriză s-a încheiat la eglitate, 0-0, iar golurile au venit în partea a doua a întâlnirii.

Mogoș (min. 59) a trimis mingea în bară, aceasta a ajuns la Bârlădeanu care a șutat imprecis de la marginea careului mic. Gazdele au deschis scorul, 1-0, în minutul 70 după ce Bîrlădeanu a marcat după un penalty scos de Andrei Crăciun. Mogoș a marcat pentru 2-0 în minutul 78 și tot el a stabilit scorul final, 3-0, pentru Victoria Traian cu cinci minute înainte d finalul partidei.

Conform regulamentului din faza regională, după încheierea meciului s-au executat lovituri de departajare de la 11 metri. La acest capitol, câștigătoarea etapei județene Constanța, CS Agigea, s-a impus cu 4-3.

Miercuri, 17 iulie, formația din Traian va disputa cel de-al doilea meci din Grupa A, în deplasare la Team Săgeata Buzău. Dacă nu va pierde în deplasarea de miercuri Victoria Traian se va califica în finala Regiunii a 7-a, fază în care o va întâlni pe teren propriu pe Voința Cudalbi.

Victoria Traian: Olaru – P. Ioan (min. 68: Moldoveanu), Preda, Stănciulescu, Cireașă – C. Pascu, A. Crăciun, Bîrlădeanu (min. 80: Rancea), Mogoș – Ene, Goleanu (min. 80: M. Ion).

• Telefon: 0239-611053
  • Fax: 0239-611054