Duș rece pentru Dacia Unirea | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Duș rece pentru Dacia Unirea

• formația brăileană, învinsă la Șuțești cu 4-1 de Aerostar Bacău

Decimată de accidentări și alte probleme de sănătate, Dacia Unirea a fost o victimă sigură în fața unei echipe, Aerostar Bacău, superioară în acest joc, la toate capitolele.

A fost una dintre cele mai slabe prestații ale Daciei Unirea în acest an.

Aerostar a avut ocazia de a deschide scorul în minutul 9, dar Prențu a ratat un penalty. Nicolas Constantinescu a deschis scorul în min. 20, gazdele au egalat prin Leo Ezekiel, după care Aerostar a preluat inițiativa și a dictat ritmul jocului. În acest context a venit eurogolul lui Telcean, din minutul 53. Apărarea gazdelor a continuat să gafeze impardonabil, astfel că oaspeții au mai înscris de două ori până la finalul partidei. Catău (min. 60) a dus scorul la 3-1 pentru oaspeți iar în cel de-al treilea minut de prelungire al părții secunde, deși în inferioritate numerică după eliminarea lui Matei, Constantinescu a marcat și a stabilit scorul final, 4-1, pentru Aerostar Bacău.

Rezultatele înregistrate în etapa a 2-a, Seria a II-a:

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 - CSM Râmnicu Sărat 1-0

Dacia Unirea Brăila - Aerostar Bacău 1-4

Sporting Liești - KSE Târgu Secuiesc 0-3

Voința Limpeziș - Unirea Braniștea 0-1

Viitorul Onești - CSM Adjud 1-0.

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate. Pentru a avea acces la comentarii si a putea comenta trebuie sa fiti logati in disqus.com / facebook.com / google.com / twitter.com in browserul in care accesati site-ul nostru.

• Director general: Monica Paraschiv

• Director: Silvia Preda

• Şef departament publicitate: Sorin Preda

• Redactor Şef: Florentin Coman

• Redactor Şef Adjunct: Ionuţ Condoliu

• Adresa: Brăila, Str. Mihai Eminescu, nr. 56, etaj 2
  • Telefon: 0239-611053
  • Fax: 0239-611054