HC Dunărea a pierdut bronzul la loteria loviturilor de departajare de la 7 metri | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

HC Dunărea a pierdut bronzul la loteria loviturilor de departajare de la 7 metri

* în finala mică a Final Four-ului EHF European League, după 60 de minute de joc, HC Dunărea și Neptunes Nantes erau la egalitate, 33-33 * formația din Franța s-a impus cu 39-38

HC Dunărea a pierdut medalia de bronz la Final Four-ul EHF European League în fața echipei franceze Neptunes Nantes la loteria loviturilor de departajare de la 7 metri. Condusă la patru goluri pe tot parcursul primei reprize, formația pregătită de Jan Leslie părea o victimă sigură în minutul 40, moment al jocului în care Nantes conducea la o diferență de șapte lungimi, 18-25.

HC Dunărea a avut însă o revenire spectaculoasă și a reușit să egaleze, 30-30, în minutul 56, prin Gonzalez. Finalul a fost interzis cardiacilor. Nantes a condus 30-31 în minutul 57, formația brăileană a egalat din nou, prin Gomes da Rocha, 31-31, iar Jezic a înscris pentru 32-31. Sajka a egalat, 32-32, dar Gomes da Rocha a adus-o din nou în avantaj, 33-32, pe HC Dunărea. Cu câteva secunde înainte de final, Grandveau a marcat, 33-33, și a trimis meciul la loviturile de departajare de la 7 metri.

După primele cinci aruncări de fiecare parte, scorul era în continuare egal, 38-38.

Zivkovic a ratat, Dupuis a înscris și Neptunes Nantes a câștigat finala mică și medalia de bronz a EHF European League.

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate. Pentru a avea acces la comentarii si a putea comenta trebuie sa fiti logati in disqus.com / facebook.com / google.com / twitter.com in browserul in care accesati site-ul nostru.

• Director general: Monica Paraschiv

• Director: Silvia Preda

• Şef departament publicitate: Sorin Preda

• Redactor Şef: Florentin Coman

• Redactor Şef Adjunct: Ionuţ Condoliu

• Adresa: Brăila, Str. Mihai Eminescu, nr. 56, etaj 2
  • Telefon: 0239-611053, 0740-080289
  • E-mail: redactie@obiectivbr.ro