Sportul Chiscani a câştigat cu 5-0 amicalul cu Petrolul Moineşti | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Sportul Chiscani a câştigat cu 5-0 amicalul cu Petrolul Moineşti

Miercuri după-amiază, Sportul Chiscani a plecat din cantonamentul de la Slănic Moldova la Moineşti pentru un amical cu fosta echipă de Liga a III-a, CSM Petrolul Moineşti, formaţie pregătită de fostul divizionar A, Sorin Trofin. Cu toate că dimineaţă jucătorii din Chiscani au avut un antrenament la sala de forţă, în prima repriză a testului de verificare ei au evoluat cu aplomb şi au marcat de cinci ori. Gigel Costache a deschis scorul, Bogdan a marcat pentru 2-0, iar Pascu a înscris pentru 3-0. În finalul reprizei golgeterul echipei, Vali Durbacă, a marcat de două ori şi a stabilit totodată şi scorul final al amicalului, 5-0, pentru Sportul Chiscani.

În prima repriză, pentru Sportul Chiscani au jucat Ghighimoc - Milea, Smeu, Dobrin, Zărnescu - Bălan, Bogdan, Pascu, Huţu - V. Durbacă, G. Gostache. În repriza a doua au mai jucat Turiac, Drăguş, C. Boariu, L. Boariu, M. Ion, N. Cazan.
"Dimineaţă am avut o şedinţă de pregătire la sală, iar în prima jumătate de oră a reprizei întâi a plouat şi cu toate acestea ritmul de joc a fost bun, ne-am creat destule ocazii de gol şi am marcat de cinci ori. În partea a doua jucătorii de rezervă nu au fost prea inspiraţi în faţa porţii şi nu am mai înscris. Dar rezultatul contează mai puţin, important este faptul că, pe ansamblu, a fost un antrenament reuşit", a declarat Georgel Pascu.

• Telefon: 0239-611053
  • Fax: 0239-611054