Sportul Chiscani a câștigat cu 3-0 amicalul cu Kinder Brăila | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Sportul Chiscani a câștigat cu 3-0 amicalul cu Kinder Brăila

* juniorii pregătiți de Bogdan Grigore au dat o replică bună echipei din Liga a III-a

Marți după-amiază, pe terenul Chimia din stațiunea Lacu Sărat, Sportul Chiscani, formație care activează în Liga a III-a a disputat o partidă amicală cu echipa de juniori a clubului Kinder Brăila. Un test, pe care și antrenorul Georgel Pascu l-a început cu o echipă în care

s-au regăsit mai mulți jucători tineri. Sportul Chiscani s-a impus cu 3-0, după ce a condus cu 2-0 la pauză. Stroe a marcat primul gol în minutul 25, iar Liviu Chiriac a înscris în minutul 43 și a stabilit scorul primei reprize, 2-0, pentru echipa din Chiscani. Juniorul din propria pepinieră, Gabriel Neagu, a marcat cel de-al treilea gol pentru Sportul Chiscani în minutul 65. Însă scorul nu reflectă realitatea din teren.

Juniorii de la Kinder au dat o replică foarte bună dar s-au precipitat în fazele importante și au ratat ocazii clare de a înscrie. Și juniorul de la Sportul, Vladimir Cosma, a irosit o mare șansă de gol în prima repriză când a rămas singur cu portarul de la Kinder dar nu a putut să-l învingă.

Cei doi antrenori, Bogdan Grigore și Georgel Pascu, s-au declarat mulțumiți de elevii lor, considerând că a fost un joc bun de pregătire pentru cele două echipe.

Sportul Chiscani: Ghițun – Sima, M. Pascu, Boga, G. Ioniță - Tarozzi, Giol, Capbun, Chiriac – Stroe, Cosma. În repriza a doua au mai jucat:

Cătălin Bogdan, V. Ioniță, Dobre, Baicu, Dobrin, Neagu, Olaru, Sgârcitu, Manole, Năstase.

Kinder Brăila: Dinu - S. Robu, Rădulescu, Condruz, Căldăruș -  Rancea, M. Ion, Ene, Recuci - Ciochină, Tănăsuică. În repriza a doua au mai jucat: Rusu, Sîrbu, Munteanu, Gheorghe, Șerbănescu, I. Buzatu, L. Puia, Buhai.