Sportul Chiscani, Viitorul Ianca și Victoria Traian au maximum de puncte | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal
Liga a IV-a – etapa a 3-a

Sportul Chiscani, Viitorul Ianca și Victoria Traian au maximum de puncte

• Sergiu Simion a marcat cel mai rapid gol al actualei stagiuni

În etapa a 3-a a Ligii a IV-a s-au înregistrat două victorii în deplasare, trei succese ale formațiilor care au evoluat pe teren propriu și un egal, 1-1, la Lanurile. S-au înscris 29 de goluri, 15 marcate de gazde, 14 înscrise de echipele vizitatoare.

Formația din Chiscani s-a impus cu 4-0, la Romanu, în partida cu nou promovata în acest eșalon, Luceafărul Brăila. Pentru formația oaspete au marcat Georgian Chihaia (min. 24), Silviu Manole (min. 50, 86) și Valentin Stroe (min. 53).

Luceafărul Brăila: Spiță - Stoica, G. Bălan, Oprea, Enache – Căpreanu, Brăilă, Naiman, Ursu – Comșa, Grecea. Pe raportul de arbitraj au mai fost trecuți: Alexandru, Manolache, Vatră, Mușat.

Sportul Chiscani: Tunea – Dinescu, Chihaia, Sima, Fătu – C. Dima, Streche, Sgîrcitu, Tarozzi – Stroe, Burlacu. Pe raportul de arbitraj au mai fost trecuți: Ioniță, Boga, Manole, Bolozan, F. Stoian.

Tot la scor, 6-2, s-a impus Daous Dava Brăila la Viitorul Însurăței. Sergiu Simion a marcat în primul minut, cel mai rapid gol din acest sezon competițional, iar atacantul oaspeților a realizat “dubla” în minutul 9 și era 2-0 pentru oaspeți. Pentru echipa brăileană au mai marcat Ștefan (min. 22), I. Dima (min. 36), Lupașcu (min. 59) și Crăciun (min. 81), iar pentru Viitorul Însurăței au înscris Mihăilă (min. 45) și Bașno (min. 74).

Victorie la scor, 6-2 pentru Viitorul Ianca, în partida cu CS Făurei

Victoria Traian a bifat cel de-al treilea succes consecutiv, 5-1, în partida de pe teren propriu cu ACS Comunal Cazasu.

Pentru Victoria Traian au marcat Goleanu (min. 2, 54), M. Dima (min. 30), Ciocan (min. 55), Coteț (min. 87) iar pentru AS Comunal Cazasu a înscris Ionuț Matei (min. 44).

Viitorul Ianca a dispus cu 6-2 de CS Făurei. Pentru Viitorul au marcat Trandafir (min. 8, 31), Colniceanu (min. 14), Cristi Irimia (min. 29 pen, 60), Tiutiu (min. 63), iar pentru CS Făurei au înscris Alin Radu și Stelian Nicoliță. În minutul 24, S. Nicoliță a ratat o lovitură de la 11 metri.

Viitorul Ianca: A. Mihai – Lungu, Postolea, G. Custură, C. Nicolae – Tiutiu, Irimia, Geană, Colniceanu – Dulă, Trandafir. Pe raportul de arbitraj au mai fost trecuți: Ciobotaru, Tăbârcă, Durac, Păun, R. Nicolae, Labonțu, L. Oprea, Căpățână.

CS Făurei: Crîngașu – Cîrnu, S. Cristea, Ciurea, I. Popa – Niță, Percă, Rusu, Chirpac – A. Radu, S. Nicoliță. Pe raportul de arbitraj au mai fost trecuți: F. Stoian, Dobrică, Ivan, Costea.

Suporter Club Brăila a jucat pe “teren propriu” la Tudor Vladimirescu și a reușit prima victorie stagională, 1-0, chiar în partida cu Șoimii Tudor Vladimirescu. Unicul gol al partidei a fost marcat de Podaru în minutul 90.

Egal la Lanurile

Partida Tricolorul Lanurile – Viitorul Galbenu s-a încheiat nedecis, 1-1. Au marcat Văsii în minutul 28, respectiv Soare în minutul 89.

Raportat însă la numărul ocaziilor clare de gol, Tricolorul trebuia săștige la o diferență de cel puțin trei goluri acest joc.

Trei formații au acumulat maximum de puncte după această etapă,

ordinea pe podium fiind decisă de golaveraj: 1. Sportul Chiscani 9 puncte (golaveraj: 18-1), 2. Viitorul Ianca 9 puncte (16-3), 3. Victoria traian 9 puncte (11-2).

Viitorul Ianca - CS Făurei 6-2.

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate. Pentru a avea acces la comentarii si a putea comenta trebuie sa fiti logati in disqus.com / facebook.com / google.com / twitter.com in browserul in care accesati site-ul nostru.

• Director general: Monica Paraschiv

• Director: Silvia Preda

• Şef departament publicitate: Sorin Preda

• Redactor Şef: Florentin Coman

• Redactor Şef Adjunct: Ionuţ Condoliu

• Adresa: Brăila, Str. Mihai Eminescu, nr. 56, etaj 2
  • Telefon: 0239-611053, 0740-080289
  • E-mail: redactie@obiectivbr.ro