Suporter Club a pierdut cu 4-0 amicalul de la Tudor Vladimirescu | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Suporter Club a pierdut cu 4-0 amicalul de la Tudor Vladimirescu

• formația brăileană nu a avut-o ca adversară pe Șoimii din localitate ci o “selecționată județeană

Duminică după-amiază, Șoimii Tudor Vladimirescu, echipă care de fapt a arătat ca o “selecționată județeană”, s-a impus cu 4-0 în amicalul cu Suporter Club Brăila.

Pentru echipa pregătită de Dumitrel Buzea au evoluat fotbaliști aduși de la multe formații din județ, printre alții portarul George Tudor, jucătorii de câmp Dobrin, Cătălin Dima, Drăguț, Ștefan, Boga, Ioan Șerbănescu, Bolozan, dar niciunul dintre ei nu este legitimat la Șoimii Tudor Vladimirescu. Trebuie menționat faptul că diferența s-a făcut în ultimele minute ale amicalului.

Suporter Club Brăila a început meciul în formula: Alexandru Păun, transferat de la LPS Bacău – Topciu, Straua, Decu, A. Aurică - Alex Cazan (venit de la LPS Bacău), Fătu, Scarlat (ultima dată la Viitorul Șuțești), Dinu – Bălănică, Gherghișan. Au mai jucat: Borțan, jucător care nu a mai fost legitimat de mult timp, Ionuț Albu, care ultima dată a evoluat pentru echipa din Măxineni, Iulian Barbu de la Tricolorul Lanurile.

Suporter Club a irosit două ocazii de a marca, prin Bălănică (min. 13) și Fătu (min. 23), iar în replică Valentin Buzea a deschis scorul în minutul 38. Putea fi 1-1 în minutul 41 și la ultima fază a primei reprize, dar Ghergișan și Bălănică au trimis mingea în barele porții gazdelor. Cazan a avut din nou șansa de a egla în minutul 77.

În ultimele 6 minute ale meciului, echipa gazdă a marcat de trei ori, prin iulian Orășanu, Ioan Șerbănescu și Cătălin Dima și s-a impus cu 4-0.

“Am avut câteva absențe importante dar, din punctul meu de vedere, a fost un antrenament reușit. Ne-am dus să jucăm cu Șoimii Tudor Vladimirescu și am constatat că am avut în față o “selecționată” a județului Brăila. Am avut două bare, ocazii mari, dar în ultimii 30 de metri nu ne-am descurcat așa cum mi-aș fi dorit. La ora partidei aveam câteva antrenamente la activ, abia ne-am reunit”, ne-a declarat Dragoș Trofin, antrenorul echipei Suporter Club Brăila.

• Telefon: 0239-611053
  • Fax: 0239-611054