Victoria Traian și Daous Dava au remizat, 2-2, într-un amical spectaculos | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Victoria Traian și Daous Dava au remizat, 2-2, într-un amical spectaculos

La pauză a fost 0-0. Bîrlădeanu și Cristi Pascu au marcat pentru gazde, Aurel Crăciun a realizat o “dublă” pentru oaspeți.

Partida amicală de la Traian, dintre Victoria Traian și Daous Dava Brăila, a fost una viu disputată, firesc deoarece în ambele tabere s-au aflat jucători experimentați. Componenții ambelor formații au afișat în teren o mare poftă de joc, situațiile de poartă s-au succedat în ambele careuri și s-au marcat patru goluri, câte două de fiecare parte.

În prima repriză nu s-a înscris, notabile fiind doar cele două mari ocazii ale celor de la Daous Dava Brăila, irosite de Gabriel Novac și Ștefan Constantin.

În repriza secundă, Victoria Traian a profitat de o breșă în apărarea oaspeților și a deschis scorul prin Bîrlădeanu. Golul egalizator a fost semnat de Aurel Crăciun, cu șut plasat din marginea careului mare.

Echipa gazdă a trecut din nou în avantaj, 2-1, după ce Cristi Pascu l-a lobat pe Voncilă, o “scăriță” de mare efect. La ultima fază a amicalului, Aurel Crăciun a realizat “dubla” și partida de verificare s-a încheiat nedecis, 2-2.

Meciul a fost condus la centru de Marius Marchidanu, iar la linii au oficiat Cristi Ichim și Cosmin Fuior.

“Un meci reușit. Un test de pregătire bun înainte de începerea noului campionat al Ligii a IV-a”, ne-a declarat Marian Popa, component al staff-ului de conducere al echipei brăilene.

Victoria Traian: Olaru – P. Ioan, Preda, Stănciulescu, Cireașă - Coteț, C. Pascu, Bîrlădeanu, Zăgan - Mogoș, Ene. Au mai jucat : R. Oprea, Orășanu, Rancea.

Daous Dava Brăila: Voncilă - I. Dima, Lupașcu, Dobrin, Ghiță - Andrieș, Sterian, Balaban, Novac – B. Baciu, C. Ștefan. Au mai jucat: Dragnea, A. Crăciun, Peltea, V. Ion.

• Telefon: 0239-611053
  • Fax: 0239-611054