Brailenii s-au impus la scor in fata liderei | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Brailenii s-au impus la scor in fata liderei

Cu obiectivul realizat jucatorii de la Blazer nu mai aveau decit o singura dorinta, sa invinga pe teren propriu lidera, Athletic, singura formatie la care au pierdut in turneul play off.
Elevii lui Nicu Pascu au avut o prestatie foarte buna si in minutul 1 au deschis scorul prin golgeterul Cristi Balta. Beneficiind de o gafa a portarului bucurestean, Bratosin a marcat pentru 2-0 sase minute mai tirziu, iar rezultatul primei reprize, 3-0, a fost stabilit de Eugen Gheorghe in minutul 11.
In finalul primului act, Cristi Balta a sutat foarte puternic, insa mingea a zguduit bara portii bucurestene.
La reluare, in secunda a 40-a Eugen Gheorghe a primit o pasa foarte buna de la Balta si a prins un voleu care l-a lasat spectator pe Nita.
Bucurestenii au reusit sa reduca din diferenta abia in minutul 23, cind Ilie Constantinescu a facut inutila interventia lui Constandache, insa dupa numai citeva secunde Cristi Balta a refacut decalajul de patru goluri dintre Blazer si Athletic.
Gazdele au continuat sa conduca ostilitatile in teren, iar Eugen Gheorghe s-a devedit un atacant foarte inspirat. Fostul jucator al Petrolului a pus latul la o centrare a lui Constandache si scorul a devenit 6-1, iar dupa alte patru minute a trimis mingea in plasa portii bucurestene dupa o incursiune a lui Balta.
Gazdele au mai perforat poarta adversa prin Bulancea, dupa care s-au multumit doar sa faca spectacol.
Bucurestenii au cautat la rindul lor sa reduca proportiile infringerii si pina la finalul jocului au mai inscris de doua ori prin Stanciu si Micu.
Finalul meciului a fost insa umbrit de altercatia care s-a produs intre Bulancea si Raducanu. Braileanul l-a lovit cu cotul in figura pe adversarul sau, bucuresteanul nu a stat pe ginduri si l-a lovit cu capul, iar Sebastian Captan a fost nevoit sa-i elimine pe amindoi.
Blazer si-a luat revansa in fata liderei si cu o etapa inainte de incheierea turneului play off are deja asigurat locul pe prima scena a campionatului de fotbal in sala.