Cu titularii ambelor formaţii în teren, prima repriză s-a încheiat la egalitate | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Cu titularii ambelor formaţii în teren, prima repriză s-a încheiat la egalitate

Fără cinci titulari, Dobre, Lupu, Cheleş, Vioreanu şi Costache în formula de start, Viitorul Însurăţei a jucat de la egal la egal cu Unirea Slobozia, formaţie în a cărei componenţă s-au regăsit şi trei brăileni, Bogoş, Viorel Gheorghe şi Costel Roşu, fapt consemnat şi de tabela de marcaj, care, la finalul primelor 45 de minute consemna o remiză albă.
Marius Coman, Baicu şi Pascu din lovitură liberă au ameninţat poarta gazdelor în prima repriză, iar în finalul partidei Viitorul a mai avut şansa de a reduce din diferenţă prin Lupaşcu (min. 85) numai că atacantul oaspeţilor nu a găsit soluţia cea mai bună într-un duel unu la unu cu portarul echipei din Slobozia.
Unirea Slobozia s-a impus cu 2-0, însă golurile formaţiei gazdă din partea secundă a amicalului au fost unele norocoase, susţin conducătorii echipei din Însurăţei.
"Am jucat de la egal la egal în prima repriză, însă în partea a doua, gazdele au aliniat o altă echipă şi pe acel teren greu, cu multă zăpadă afânată, noi nu am mai putut ţine pasul cu Unirea. De fapt, au fost două goluri norocoase ce au venit după acţiuni care nu prevesteau nimic, dar, ca în orice sport de echipă trebuie să mai ai şi puţină şansă ca să poţi obţine un rezultat bun", a declarat Paul Alexandru, preşedintele echipei Viitorul.
Viitorul Însurăţei: Tudor - Ştefănescu, Muşat, Stan, A. Coman - Alexandru, Pascu, Paraschiv, Bratosin - M. Coman, Baicu.
În repriza a doua au mai evoluat Vioreanu, Huţu, Mirescu, Mihalcea şi Lupaşcu.