Egali timp de 58 de minute | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Egali timp de 58 de minute

Prima repriză chiar a fost dominată de oaspeţi, numai că Viitorul a ratat în două rânduri deschiderea scorului prin Vali Durbacă şi Alexandru Neta.

Chiar şi după ce au primit gol oaspeţii nu au acuzat şocul, ci au căutat să echilibreze jocul şi după numai două minute au obţinut un corner, Ghiviciu a centrat în faţa porţii, iar Andrei Crăciun a restabilit egalitatea, min. 52; 1-1.

Soarta partidei s-a rupt însă în minutul 58, când fundaşul echipei Viitorul, Moroianu, a primit cartonaş roşu pentru un fault în careu, iar Ştefan Roşu a transformat penalty-ul acordat şi le-a adus din nou pe gazde în avantaj.

Oaspeţii au mai avut o singură zvâcnire, în minutul 65, când din nou Ghiviciu a centrat perfect din corner, însă Baciu a greşit cu puţin ţinta.
CS Tunari s-a dezlănţuit pe final, Vlada (min. 70) a marcat pentru 3-1, Chiacu (min. 80) pentru 4-1 în faţa unei formaţii care în ultimele 12 minute au evoluat în 9 jucători de câmp, după ce şi Baciu a văzut cel de-al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu.

"Este un scor mincinos în opinia mea, pentru că meciul a fost echilibrat pe tot parcursul său. Dacă am fi marcat în prima repriză sau dacă a fi reuşit să egalăm la 2-2 alta era soarta partidei. Jucătorii noştri au vrut şi au muncit să scoată un rezultat bun, dar am avut ghinion consider eu", a spus Adrian Baldovin imediat după meci.

Viitorul Ianca: Dimache - Boariu, Moroianu, Baciu, Stanciu - Ciurea, Percă, Crăciun, Ghiviciu (min. 68: Postolea) - V. Durbacă, Neta (min. 72: Grozea).