Emil Cristian a tranşat amicalul în favoarea gălăţenilor | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Emil Cristian a tranşat amicalul în favoarea gălăţenilor

Organizatorii au făcut mari eforturi pentru a degaja zăpada de pe terenul sintetic, însă nu au reuşit să o înlăture în totalitate, astfel că ambele formaţii au făcut doar antrenament fizic.

Au fost însă destule momente în care jucătorii s-au menajat pentru a evita eventualele accidentări.
Dacă în prima repriză brăilenii au trimis mingea în bara transversală, în urma unei lovituri libere în minutul 17, când scorul era egal, 0-0, în partea secundă au lăsat impresia că au probleme la capitolul pregătire fizică. Însă nu poţi da un verdict precis în acest sens, pentru că pe un asemenea teren era greu să-ţi menţii echilibrul, dar să mai creezi şi faze spectaculoase!
Soarta amicalului a fost decisă de un ex-petrolist brăilean, Emil Cristian.
Dunărea a beneficiat în minutul 25 de o lovitură liberă de pe stânga, Cristea a centrat în faţa porţii şi, de la marginea careului mic, actualul fundaş gălăţean, Emil Cristian, a trimis mingea, cu capul, în plasa porţii apărate de Mitrea.
Ambele combatante au făcut multe modificări în repriza secundă însă nici rezervele nu au arătat mai multe decât titularii.
Antrenorul CF-ului, Daniel Timofte a început partida în formula : MItrea - Bosoi, Şerban, V. Nicolae, Necoară - Moldoveanu, Oprea, Drăguş, Ndigwe - Henry, Bucă.
În repriza a doua la brăileni au mai evoluat portarul Botaş şi jucătorii de câmp Gurguiatu, Panait, V. Gheorghe, Pânzaru, Olenic, Badea.

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate. Pentru a avea acces la comentarii si a putea comenta trebuie sa fiti logati in disqus.com / facebook.com / google.com / twitter.com in browserul in care accesati site-ul nostru.

• Director general: Monica Paraschiv

• Director: Silvia Preda

• Şef departament publicitate: Sorin Preda

• Redactor Şef: Florentin Coman

• Redactor Şef Adjunct: Ionuţ Condoliu

• Adresa: Brăila, Str. Mihai Eminescu, nr. 56, etaj 2
  • Telefon: 0239-611053, 0740-080289
  • E-mail: redactie@obiectivbr.ro