Gafele lui Tudor au hotarit proportiile scorului | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Gafele lui Tudor au hotarit proportiile scorului

Gazdele si-au facut probleme inutil, pentru ca Mugurel Vadan si colegii sai de la linie au arbitrat corect, iar FC Snagov a dovedit ca in acest moment este cu trei clase peste Viitorul.
Practic, echilibrul partidei s-a rupt exact in minutul 2, cind unul dintre fundasii gazdelor a faultat in suprafata de pedeapsa si fostul jucator al Petrolului Ianca si al Rapidului, Anton Petrea, a transformat penalty-ul acordat de Mugurel Vadan.
Fara sa forteze, FC Snagov si-a marit avantajul in minutul 24, dupa o gafa a lui Musat. Beresoae a centrat in fata portii si Radulescu a reluat cu capul mingea in plasa portii aparate de visatorul Tudor.
Abia in ultimele minute ale primei reprize, jocul s-a mai echilibrat si Viitorul a reusit sa creeze panica la poarta adversa. Balta (min. 32) l-a lansat in careul advers pe Gatiu insa, in loc sa suteze la poarta atacantul gazdelor a preferat o pasa in lateral la Bratosin. Cel mai scund jucator de pe teren, Cristi Balta, a reusit sa se inalte la marginea careului de sase metri advers si sa trimita mingea razant cu bara din stinga a portii aparate de Iorga.
La faza imediat urmatoare, Tudor a gresit impardonabil, insa tot el a fost destul de inspirat si a reusit sa agate mingea trimisa de Radulescu.
Prima repriza s-a incheiat cu o mare ratare a gazdelor. Bratosin a driblat doi jucatori in marginea careului, a centrat pe coltul lung, Gatiu a reluat cu capul la coltul scurt, insa Iorga a avut un reflex salvator si a acordat corner.

Gazdele au mimat fotbalul in partea secunda

Daca in prima jumatate a partidei gazdele s-au mai apropiat cit de cit amenintator de poarta adversa, in partea a doua nu au lasat sa se intrevada ca ar dori sa inscrie macar golul de onoare. De exemplu, la un contraatac in superioritate numerica, Tanase a preferat sa tina cit mai mult mingea, in loc sa paseze pe flancuri, unde doi colegi de-ai lui se demarcasera si puteau scapa singuri spre poarta adversa. A mai fost si un sut al lui Vioreanu peste transversala si atit.
FC Snagov a dominat jocul si a marcat de trei ori cu largul concurs al fundasilor centrali si al portarului Tudor. Oaspetii au continuat sa atace si in minutul 68 Dinu a trimis mingea cu capul pe linga Tudor, 0-3 si partida era deja jucata. Petrescu pe contraatac a taxat apararea nesigura a echipei Viitorul si a marcat al patrulea gol al oaspetilor, iar in minutele de prelungire Radu Alexandru a stabilit scorul final, 0-5.
Viitorul a incasat pentru a doua oara in acest retur de campionat cinci goluri, iar evolutia pe ansamblu a echipei antrenate de Sandu Minciu este departe de ceea ce se asteapta de la ea. Formatia din Insuratei a ajuns in zona retrogradarii, are -11 in clasamentul adevarului, iar saptamina aceasta o asteapta doua partide extrem de dificile. Marti, in prima etapa intermediara a returului, Viitorul va evolua pe terenul liderei, CSM Rm. Sarat, iar vineri va primi vizita echipei bucurestene Rocar.

Viitorul: Tudor - Bogdan, Musat (min. 80: Matei), Paraschiv, Calatoaie - State, Tanase (min. 78: Vioreanu), Berceanu, Bratosin - Gatiu, Balta.

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate. Pentru a avea acces la comentarii si a putea comenta trebuie sa fiti logati in disqus.com / facebook.com / google.com / twitter.com in browserul in care accesati site-ul nostru.

• Director general: Monica Paraschiv

• Director: Silvia Preda

• Şef departament publicitate: Sorin Preda

• Redactor Şef: Florentin Coman

• Redactor Şef Adjunct: Ionuţ Condoliu

• Adresa: Brăila, Str. Mihai Eminescu, nr. 56, etaj 2
  • Telefon: 0239-611053, 0740-080289
  • E-mail: redactie@obiectivbr.ro