Rezultate modeste la Grand Prix-ul de juniori II | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Rezultate modeste la Grand Prix-ul de juniori II

Prin prisma rezultatelor obţinute cu prilejul acestei testări, din delegaţia brăileană doar ştafeta 4X2 tururi, în componenţa Constantin Laurenţiu Alexa, Adrian Grigorescu, Nicuşor Alexandru Iordache, Adrian Paraschiv, care s-a clasat a doua la Bucureşti este în acest moment în zona medaliilor.

La săritura în lungime Adrian Grigorescu de la LPS s-a clasat pe locul al 4-lea, cu 6,59 m, poziţie ocupată şi de reprezentantul CSM-ului, Horia Asmarandei în proba de sprint.
Tot la săritura în lungime, Andrei Tronciu a ocupat ultimul loc, al 15-a cu 5,43 m în timp ce Mirela Bratu s-a clasat a 5-a, iar Ana Maria Constantin a 7-a la 60 m garduri.
Nici în proba similară masculină atleţii brăileni nu au ocupat locuri în zona medaliilor. Alexandru Iordache a încheiat cursa pe locul al 5-lea, Adrian Grigorescu s-a clasat trei locuri mai jos, Marian Grozea şi Ştefan Moroianu s-au poziţionat pe locurile al 9-lea şi respectiv al 10-lea.
În concursul fetelor, la 60 m plat, Mădălina Sfinteş a fost cronometrată cu al zecelea timp din 21 de concurente, iar la săritura în lungime Ana Maria Constantin a ocupat locul al 15-lea.
Toţi sportivii menţionaţi şi-au realizat baremurile de participare, iar în următoarea perioadă vor accelera pregătirile pentru a prinde cea mai bună formă spre a face o figură cât mai frumoasă la Campionatele Naţionale.
La grand Prix-ul de juniori II au participat 285 de atleţi de la 66 de cluburi, 171 în întrecerea masculină şi 114 în cea feminină.

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate. Pentru a avea acces la comentarii si a putea comenta trebuie sa fiti logati in disqus.com / facebook.com / google.com / twitter.com in browserul in care accesati site-ul nostru.

• Director general: Monica Paraschiv

• Director: Silvia Preda

• Şef departament publicitate: Sorin Preda

• Redactor Şef: Florentin Coman

• Redactor Şef Adjunct: Ionuţ Condoliu

• Adresa: Brăila, Str. Mihai Eminescu, nr. 56, etaj 2
  • Telefon: 0239-611053, 0740-080289
  • E-mail: redactie@obiectivbr.ro