Succes categoric pentru formaţia din Cireşu | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Succes categoric pentru formaţia din Cireşu

După înfrângerea de pe teren propriu, cei doi antrenori, Vasile Darie şi Ionel Ivan, au reuşit ca în acest interval de timp să le refacă moralul elevilor lor şi aceştia au realizat cel mai bun joc din retur.

Partida nu a început sub cele mai bune auspicii pentru oaspeţi pentru că în minutul 5 Moldoveanu a făcut un henţ în careu, penalty-ul a fost transformat de Iordache şi gazdele conduceau cu 1-0.
Bucuria celor din Chirnogi a fost de scurtă durată pentru că Dima (min. 15) a restabilit egalitatea, iar Andrei Crăciun, unul dintre cei mai buni jucători ai formaţiei vizitatoare, a marcat pentru 1-2.
Până la pauză Viitorul a restabilit egalitatea prin Niculescu (min. 37) şi se anunţa o repriză a doua la fel de spectaculoasă.
Formaţia din Cireşu a controlat jocul în repriza a doua şi, la una dintre acţiunile oaspeţilor, Crăciun a fost faultat în careul gazdelor, Costache a tranformat penalty-ul acordat, iar în minutul 71 Dima a reuşit dubla, era 4-2 pentru Conpet şi partida era jucată.
"Am câştigat la Viitorul Chirnogi, o echipă care pierduse doar un meci pe teren propriu până în această etapă şi cred că am făcut un pas decisiv în realizarea obiectivului, menţinerea în Liga a III-a", a declarat Vasile Darie.

Conpet: Stoica - Preda, Olenic (min. 42: Ilie), Cotigă - Oprea, Percă, Costache, Grozea - Dima (min. 87: Mirescu), Crăciun (min. 89: Andrieş), Moldoveanu (min. 85: Popa).