Un duş rece pentru elevii lui Vioară | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Un duş rece pentru elevii lui Vioară

Cu toate că s-au odihnit sâmbăta trecută, brăilenii au avut o evoluţie mai mult decât modestă miercuri, în faţa Callatisului şi au suferit o înfrângere usturătoare.
Nici nu s-au aşezat bine echipele în teren şi gazdele au deschis scorul. Sin (min. 3) a executat foarte bine o lovitură de colţ şi Damian a trimis mingea sub transversala porţii brăilene. Câteva minute mai târziu putea fi chiar 2-0 pentru Callatis, la foarfeca lui Doicaru, însă mingea a trecut pe lângă poartă.
Contrar cursului jocului, în minutul 25, Pălimaru a restabilit egalitatea, 1-1, după ce a profitat de o gafă impardonabilă a portarului Mitrea.
Callatis a început foarte bine repriza a doua şi în minutul 56 Sin a dus scorul la 2-1.
CF Brăila a forţat din nou egalarea, însă Mitrea a avut intervenţii foarte bune la şuturile lui Pălimaru şi Otvoş.
Gazdele au reluat atacurile şi spre finalul partidei au mai înscris de două ori. Bolat (min. 80) a trimis mingea în plasă după o centrare a lui Doicaru, iar patru minute mai târziu, Sin a şutat în cros, de la 14 metri şi mingea a poposit în plasa lui Bucuroiu.
După aceast eşec, formaţia brăileană a coborât pe locul al patrulea, având însă acelaşi punctaj cu Săgeata Năvodari, formaţie pe care dacă o înving sâmbătă pe Municipal, elevii lui Viorel Ion revin pe podium.

CF Brăila: Bucuroiu - Bosoi, Călin, Dăniţă, Vlaicu - G. Ion (min. 69: Voicu), Ivan, Otvos, Boboc (min. 31: Pungă) - Pălimaru, Ad. Câmpeanu (min. 81: Ndigwe).