Maria Iancu medaliată cu aur la 1500 m liber în concursul juniorilor | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Maria Iancu medaliată cu aur la 1500 m liber în concursul juniorilor

Ex-brăileanca a fost învinsă de dinamovista Ionela Cozma şi în finala probei de 100 m liber, unde a ocupat locul al doilea, în timp ce înotătoarea brăileană cu dublă legitimare, LPS - CSM, Maria Iancu s-a clasat pe locul al treilea în finala B. Iancu în schimb, la 100 m liber a obţinut medalia de bronz în concursul junioarelor.

Tot joi, Camelia Potec a câştigat cursa de 200 m mixt, iar Roxana Samoilă s-a clasat a doua, în timp ce proba similară masculină a fost adjudecată de tot de un stelist, Valentin Preda.

La 800 m liber, în concursul seniorilor, Alin Artimon s-a clasat pe poziţia a patra, iar Octavian Ciocan pe a şasea, în schimb, ambii înotători brăileni au obţinut medalii în competiţia juniorilor. Sportivul pregătit de profesorul Valeriu Stoicescu, Alin Artimon, a obţinut argintul, iar elevul profesoarei Laura Sachelarie, Octavian Ciocan, bronzul.

Proba maraton de 1500 m liber a fost câştigată de Camelia Potec la senioare şi de Maria Iancu la junioare, cu menţiunea că sportiva care este legitimată acum la Brăila s-a clasat a patra în finala A a senioarelor.

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate. Pentru a avea acces la comentarii si a putea comenta trebuie sa fiti logati in disqus.com / facebook.com / google.com / twitter.com in browserul in care accesati site-ul nostru.

• Director general: Monica Paraschiv

• Director: Silvia Preda

• Şef departament publicitate: Sorin Preda

• Redactor Şef: Florentin Coman

• Redactor Şef Adjunct: Ionuţ Condoliu

• Adresa: Brăila, Str. Mihai Eminescu, nr. 56, etaj 2
  • Telefon: 0239-611053, 0740-080289
  • E-mail: redactie@obiectivbr.ro