Brăilencele au trecut la pas de KZN şi se gândesc deja la confruntarea cu Rapid | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

Brăilencele au trecut la pas de KZN şi se gândesc deja la confruntarea cu Rapid

În repriza a doua, tripleta Moldovan, Jenofi, Tomuleanu a făcut ca avantajul oaspetelor să se mărească la zece goluri, 26-16 şi 27-17, pentru brăilence la jumătatea reprizei secunde, o diferenţă pe care gruparea de la Dunăre nu numai că şi-a păstrat-o, dar chiar a mărit-o la 11 goluri în finalul întâlnirii.
Formaţia vizitatoare a trecut cu bine şi de această rundă care, practic, a fost ca un antrenament înaintea ultimei etape, atunci când, pe teren propriu Dunărea trebuie să învingă Rapidul pentru a încheia sezonul pe locul al treilea.
Cu 10 goluri înscrise Ada Moldovan a ajuns la cota 221 şi are deja asigurat, pentru a doua oară consecutiv, titlul de golgeteră a României.
Golurile echipei brăilene au fost marcate de Moldovan 10, Jenofi 8, Tomuleanu 7, Chirilă 5, Crăciun 4, Rădulescu 3 în timp ce de la gazde principalele marcatoare au fost Pătuleanu şi Cârstea cu 9 şi respectiv 5 goluri înscrise.